Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Prędkościomierz nie działa, wskaźnik paliwa wariuje

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Witam
    Pozdrawiam wszystkich szczęśliwych Octavian do których i ja należę od 10 lat a pierwszy wpis tu czyniąc .
    Wracam do tematu z 2008 roku ponieważ nie znalazłem rozwiązania problemu opisanego przez Konrada - twórcę tematu a który i mnie niestety spotkał. W moim najlepszym aucie nie działa prędkościomierz, wskazówka ilości paliwa wariuje na zakrętach pokazując rezerwę paliwa a następnie wraca do normalnego poziomu. Silnik szarpie na wolnych obrotach przy 2 i 3 biegu. Podejrzewany tu czujnik prędkości jest sprawny, jego wymiana nic nie zmieniła, komputer nie pokazuje żadnych błędów a przewody są w dobrym stanie. :lol: Wiosna tuż a auto niesprawne. Proszę o sugestie lub namiary na mechaników z mazowsza zdolnych podołać temu tematowi. Dziękuję.Pozdrawiam

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez auspuf
      WSTEPNA diagnoza mojego problemu juz jest:

      Umarł czujnik prędkości. Umierajac zniszczył naped w skrzyni biegow.
      Koszt wymiany ok 200 pln.

      [ Dodano: Sro 27 Sie, 08 20:21 ]
      Zamieszczone przez Wiecman
      podepne sie pod temat .... u mnie jest tak ze raz dziala a raz nie dzialaja wszystkie na raz wskazowki .... co to moze byc ???
      Podpinałes pod VAGa by przeprowadzic test wskaznikow?
      U mnie w 2 warsztatach zabawe zaczynali wlasnie od tego
      Nie nie nie jeżeli tylko wskazówki nie działają to pojawił sie zimny lut na liczniku i tyle polecam podjechac do jakiegos elektronika lub elektryka tylko dobrego zrobi wezmie 100zł około i będzie śmigać aż miło

      Komentarz


      • #28
        Dokładnie jak napisał lukas25w.
        Tu jest opisany problem: Forum - Octavia Club Polska

        Komentarz


        • #29
          Dziękuję za szybką odpowiedź. Spróbuję przelutować tablicę, ale jaki ma to związek z szarpaniem silnika i dlaczego kontrolka rezerwy paliw zapala się tylko na zakrętach (przy przechyłach paliwa w baku). Pozdrawiam.

          [ Dodano: Pią 01 Mar, 13 08:40 ]
          Tablica przelutowana. Wszystkie luty poprawione. Dolegliwości nie ustąpiły. Pozostały do sprawdzenia przewody i coś co napędza czujnik prędkościomierza (sprawdzony wcześniej). Może jakieś inne sugestie? :?

          Komentarz


          • #30
            Przepraszam za odkopywanie tak starego tematu, ale podzielę się swoim doświadczeniem z tą usterką. U mnie też padł wskaźnik paliwa, prędkościomierz, licznik, wskazania z komputera a Octavia szarpała na 2 i 3 biegu. Przyczyną był uszkodzony bezpiecznik odpowiedzialny za światła cofania.

            Komentarz


            • #31
              Jak już temat odkopany...
              2 dni temu też padły mi wskazówki. Gdyby ktoś potrzebował namiary na osobę, która w sensownych pieniądzach (100zł z paragonem) w okolicach Krakowa naprawia usterkę, to mogę podrzucić namiar.

              Komentarz


              • #32
                Witam,

                Podepnę się pod temat (nie chcę zakładać nowego)
                U mnie jest podobny problem. Miałem sytuacje, że jak już przejechałem kilka km to wskaźnik prędkościomierza zostawał na zero albo skakał od 0 do 50 (na zimnym silniku pokazywał w miare stałą prędkość, były może minimalne skoki) a wskaźnik paliwa na zakrętach spadał do rezerwy i unosił się spowrotem.
                Wymieniłem czujnik prędkości, wyczyściłem styki w wtyczce preparatem do czyszczenia elementów elektronicznych i po tym zabiegu jest jeszcze gorzej, wskazówka od prędkości nawet na zimnym już nie działa, czasami podskoczy do 20 km ale tylko na chwile. Co jeszcze mogę zrobić??

                Skoda octavia I FL 1.6 2002r.
                Moja Skoda:

                Skoda Octavia I Combi 2002r.
                Silnik 1.6 AVU 102 KM Benzyna + LPG
                Przebieg 195000

                Komentarz


                • #33
                  Poprawić zimne luty.

                  Komentarz


                  • #34
                    krzypaw, temat omawiany tu Forum - Octavia Club Polska

                    филип
                    Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X